Печінка має велике значення для організму людини, нашого здоров’я, його правильного функціонування тощо. Цікаво, що це єдина частина нашого тіла (крім шкіри, волосся, нігтів тощо), яка має регенеративну здатність. Однак, через її характер, вона працює 24/7 як головний детоксикатор. Саме печінка очищає організм від шлаків, і сказати це все-таки нічого.
Тож не дивно, що люди все частіше говорять просто про догляд за печінкою, зокрема про: через відповідну дієту. Зростає і кількість різноманітних препаратів, призначених для підтримки печінки. Однак одним з провідних речовин при лікуванні печінки є силімарин. Цікаво, що його отримують з розторопші, цілющі властивості якої описані ще до нашої ери. Тому варто ближче придивитися до силімарину, що це таке і якими властивостями він володіє, а перш за все – чи варто цікавитися ним у контексті турботи про свою печінку?
Що таке силімарин?
Силімарин отримують з лушпиння насіння розторопші. Це активний комплекс флавонолігнанів, до складу якого входять силібін, ізосілібін, силікристин і силідіанін. Цікаво, що він доступний у сировині максимум трохи більше 3%, а той факт, що він нерозчинний у воді, знижує його біодоступність. Вважається, що менше 50% введеної дози може засвоїтися нашим організмом в кишечнику. Це означає, що, приймаючи рішення про добавку (яку повинен призначити фахівець) силімарином, слід запастися терпінням. Може пройти деякий час, перш ніж почнуть проявлятися ефекти.
Це також підкреслює, наскільки важливо приймати лише цінні препарати з перевірених джерел. В іншому випадку ви можете прийняти, наприклад, плацебо або речовини, шкідливі для вашого здоров’я, включно з печінкою. З цієї причини завжди найбезпечніше проконсультуватися з добавками у фахівця, щоб не зловживати дієтичними добавками та купувати препарати в офіційних джерелах продажу.
Вплив силімарину на організм людини
Силімарин – це речовина, яка допомагає правильно доглядати за печінкою. Він не тільки захищає цей важливий орган, але і позитивно впливає на регенеративну здатність клітин печінки. Це можливо, напр. за рахунок ущільнення і стабілізації мембран гепатоцитів, які захищають печінку від проникнення в неї токсинів. Цікаво, що силімарин також є сильним антиоксидантом. Обмежуючи та поглинаючи вільні радикали кисню з організму, він має захисну дію проти клітин і раку.
Крім того, силімарин також допомагає уповільнити процеси старіння організму, які в основному викликані вільними радикалами. Також варто підкреслити, що силімарин уповільнює процес фіброзу печінки, а також має загальні протизапальні властивості. Це робить силімарин цінною сполукою, додавання якої може принести відчутну користь.