Всупереч видимості, сон є однією з найважливіших фізіологічних дій у циркадному циклі людини. Під час сну, хоча тіло все ще працює, воно переходить у певний стан спокою; такі органи, як мозок або серце, працюють безперервно, але переважна більшість м’язів, суглобів і деяких органів відпочиває. Більш того, навіть серце і мозок під час сну працюють зовсім по-іншому, ніж вдень, а це означає, що сон також дуже важливий для цих органів.
Незважаючи на це, багато людей страждають від проблем зі сном, засипанням або просто поганою якістю сну. Це, в свою чергу, позначається на загальному самопочутті, здоров’ї та психічних проблемах. На щастя, існують методи, які дозволяють більшою мірою контролювати сон, покращувати його якість тощо. Одним із найефективніших і охоче використовуваних рішень у цій сфері є дієтичні добавки. Однак про що слід пам’ятати, використовуючи цей тип препаратів для поліпшення якості сну?
Кращий сон завдяки дієтичним добавкам – про що варто пам’ятати?
Основна проблема у випадку будь-якого типу добавок полягає в тому, що вони призначені лише для підтримки основної дієти або, ширше, способу життя. Що стосується сну, ви можете зробити багато речей, щоб покращити його якість. Серед інших варто забезпечити адекватне надходження магнію в щоденні страви, що необхідно для поліпшення якості сну. Крім того, варто усвідомити, як працює людський організм і чому ми спимо ввечері тощо.
Це все завдяки мелатоніну, який виробляється в організмі людини, і завдяки його підвищеному виробленню вночі ми відчуваємо сонливість тощо. Однак для того, щоб він вироблявся, організму потрібні певні умови, про які багато хто забуває. приблизно. Багато говорять про те, що для того, щоб було можливе вироблення мелатоніну, організму потрібен відпочинок від т.зв. синє світло протягом приблизно 3 годин. Його випромінюють насамперед екрани електричних приладів, а отже – телефони, комп’ютери, телевізори тощо.
Однак, якщо ми не забезпечимо нашому тілу належний відпочинок, воно буде відчувати втому, але ми можемо мати проблеми із засинанням або прокидатися з сонливістю. Саме з цієї причини мелатонін має величезний вплив на якість нашого сну, і його можна знайти в дієтичних добавках для сну.
Що ще можна зробити для покращення якості сну?
Обмеження впливу синього світла здається найпростішим і цілком розумним заходом, щоб допомогти вашому організму краще спати. Однак це не обов’язково єдине рішення, і, що також важливо, це не єдиний фактор, який впливає на його якість. Організм людини – це дуже складний механізм, який потребує величезної кількості різних видів поживних речовин, які повинні бути забезпечені для його нормального функціонування.
Тому, щоб забезпечити кращу якість сну, також варто забезпечити адекватне надходження не тільки магнію в раціон, але також цинку, вітаміну B6 і триптофану. Це лише деякі з найпопулярніших прикладів речовин, які впливають на нервову систему, включаючи якість нашого сну. Однак, якщо неможливо забезпечити їх у належних кількостях за допомогою дієти, варто розглянути питання про доповнення.