Дієтичні добавки та тренувальні добавки залучають все більше людей, які цікавляться цією темою з різних причин – не лише через бажання їх використовувати. Заслуговує на увагу той факт, що вони, безсумнівно, можуть мати позитивний вплив на організм людини, якщо їх використовувати в дійсно виправданих ситуаціях. У таких випадках можливий швидкий і ефективний розвиток, а також вони забезпечують необхідну підтримку і захист організму від травм.

Однією з досить популярних груп добавок і поживних речовин є ті, які призначені для підвищення витривалості організму під час тренувань і підтримки ефективного розвитку м’язової маси. До цієї групи препаратів відносяться такі БАД, як ZMA, хоча їх застосування та властивості значно ширші. Тому варто придивитися до них і подивитися, в яких ситуаціях варто використовувати добавки ZMA?

Що таке добавки ZMA і для чого вони використовуються?

ZMA – це абревіатура назв речовин, що містяться у формулі добавки. Це аспартат цинку і магнію (Zinc Magnesium Aspartate), які зараз дуже часто збагачують вітаміном B6. Хоча така формула просто цінна з точки зору здоров’я та корисна для імунітету та всіх інших питань, пов’язаних, зокрема, з: системи кровообігу, скелетної системи або нервової системи, ZMA використовується переважно в дещо інших випадках. Ця формула, як дієтична добавка, отримала визнання в першу чергу серед людей, які займаються фізичною активністю.

Спеціальна формула ZMA розроблена для підвищення працездатності організму для тренувань. Треба визнати, що це правильно сприймається. На додаток до дійсно широких властивостей окремих інгредієнтів формули, варто виділити кілька, які роблять ZMA чудовим для людей, які тренуються.

Наприклад, це може включати: вплив цинку на метаболізм вуглеводів, білків і жирів, що впливає, серед іншого, на до відповідного рівня енергії. Магній покращує і сприяє правильному кровотоку, а вітамін В6 також відповідає за обмін поживних речовин і покращує роботу багатьох систем організму. Це лише свідчить про те, що дійсно варто зацікавитися дієтичними добавками ZMA, якщо ви хочете покращити ефективність своїх тренувань.

У яких ситуаціях варто вибрати добавку ZMA?

Звичайно, при кожній нагоді варто наголошувати, що доповнювати будь-яким препаратом (в тому числі і ЗМА) найкраще, якщо він рекомендований фахівцем. Ми говоримо про лікаря чи дієтолога, який на основі співбесіди та, наприклад, результатів аналізів, найкраще зможе визначити, що допоможе нашій ситуації найбільш ефективно. Однак є кілька ситуацій, коли люди можуть бути зацікавлені в добавках ZMA або подібних препаратах цього типу. В першу чергу ZMA буде рекомендовано людям, які інтенсивно тренуються, незалежно від виду фізичної активності.

Однак добавки цього типу також можуть бути корисними для людей, які важко працюють фізично (у деяких випадках також розумово), а також якщо вони живуть у забрудненому середовищі (наприклад, у великих містах взимку). Цікаво, що завдяки дозі магнію ZMA також може бути корисним для покращення якості сну та, таким чином, також для відновлення організму. Все це лише підкреслює, наскільки корисними можуть бути такі БАД, як ZMA, і варто ними зацікавитися.

Від iyaadmin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *