В даний час на ринку БАД є препарати практично для всіх елементів людського організму. Вони забезпечують підтримку в різних ситуаціях, підтримуючи різні органи, частини та системи організму. Тому не дивно, що у випадку з таким важливим органом, як очі, ви також можете знайти багато різних видів препаратів, які допоможуть вам подбати про хороший зір і стан очей. Однією з речовин, які містять добавки для очей, є бета-каротин.

Бета-каротин – це т.зв провітамін А, тобто його попередник в організмі. Він доступний у багатьох продуктах, включаючи овочі та фрукти, де варто виділити одне з його найкращих джерел – моркву. Він має дуже цікаві властивості, які виходять за рамки простого впливу на зір. Скільки може запропонувати бета-каротин, найкраще демонструють його властивості. Крім того, сам факт того, що він є попередником одного з вітамінів, свідчить про його важливе значення як харчового компонента.

Що таке бета-каротин і які його природні джерела?

Бета-каротин – каротиноїдний пігмент, який має антиоксидантні властивості. Таким чином, він впливає на поглинання вільних радикалів кисню з організму, таким чином затримуючи процес старіння організму та запобігаючи утворенню ракових клітин. Однак це також пов’язано з тим, що він активує імунну систему і пригнічує поділ клітин. Завдяки цьому одним із загальних ефектів бета-каротину є його протираковий ефект.

Найбагатшим джерелом бета-каротину, безсумнівно, є морква. Саме завдяки йому найпростіше вживати з раціоном велику кількість бета-каротину. Цікаво, що в моркві його кількість майже вдвічі більше, ніж у другому за багатством джерелі – петрушці. Великі кількості також містяться в щавлі, шпинаті, червоному перці та гарбузі, а в менших кількостях – у багатьох інших фруктах, овочах, м’ясі та інших продуктах тваринного походження.

Тим не менш, багато людей можуть мати проблеми з правильною кількістю бета-каротину в своєму раціоні, а отже, і з вітаміном А, який також безпосередньо впливає на хороший зір. У таких ситуаціях і після консультації з лікарем або дієтологом його дефіцит слід компенсувати відповідними дієтичними добавками.

Добавка бета-каротину для гарного зору тощо

Бета-каротин покращує зір завдяки тому, що він є попередником вітаміну А в організмі, який має величезний вплив на очі. Його дефіцит призводить, серед іншого, до до т. зв куряча сліпота, тобто проблеми з нормальним зором після настання темряви. Це пов’язано з тим, що вітамін А є одним із інгредієнтів т. зв зоровий пігмент, який присутній у сітківці ока і дозволяє бачити в ситуаціях, коли око отримує менше світла з навколишнього середовища. Вітамін А, а отже, опосередковано бета-каротин, також має захисну дію на очі, захищаючи, серед іншого, проти дегенерації жовтої плями.

Однак варто розуміти, що окрім впливу бета-каротину на очі та його протиракових властивостей, він також має інші застосування. Цікаво, що бета-каротин також допомагає досягти бажаної засмаги, оскільки певна кількість його зберігається в шкірі. Він не тільки дозволяє довше насолоджуватися засмагою, але й функціонує як природний фільтр ультрафіолетового випромінювання. Тому він захищає від сонячних опіків, а також від утворення плям на шкірі та різного роду зміни кольору.

Від iyaadmin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *